Haberler > 2016 Yılı

Kayseri'den ANFAŞ Fuarlarına Tam Destek

ANFAŞ Fuarcılık yaklaşmakta olan Gıda Fuarı ve Hotel Ekipmanları Fuarlarının tanıtım çalışmaları dahilinde Türkiye genelinde başlattığı “Basın ve Sektör Buluşması” toplantısını Kayseri'de gerçekleştirdi.


Kayseri Ticaret Odası (KTO) toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya ANFAŞ Fuarcılık Genel Müdürü Murat Özer, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı, KTO üyeleri, İl Tarım Müdürlüğü, ilgili sektör yetkilileri ve medya mensupları katıldı. ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarındaki belirsizliğin Türk ekonomisini zorladığını, ancak 2016'daki olumsuzluklara rağmen 2017'den umutlu olduklarını bildirdi. Özer, “Amacımız fuarlarla birlikte ziyaretçi kalitesini arttırmaktır. Böylece fuarların ekonomiye sağladığı olumlu etkiler de artacaktır. Antalya’ya yurt dışında 255 şehirden 61 havayolu şirketi direkt uçuş gerçekleştiriyor. Fuarların uluslararası katılımcı ve ziyaretçilere ihtiyacı var. Kış aylarında bile Antalya’dan 35-40 ülkeye uçulabilmektedir” şeklinde konuştu. Özer, Türkiye’de gerçekleşen 410 fuarla ekonomiye 1,4 milyar Euro getiri sağlanırken, bu rakamın Almanya’da 371 fuarla 23,5 milyar Euro olduğunu sözlerine ekledi. ANFAŞ'ın kuruluş amaçlarından birinin de kış aylarında turizm gelirinin azaldığı dönemlerde Antalya'ya ekonomik katkı sağlamak olduğunu belirten Özer, bu amaçla diğer pek çok fuar şirketinden ayrıldıklarını da dile getirdi.


2017 yılı için umutlu olduklarını vurgulayan Özer, "2016 yılında çok zarar gördük. 2017 yılında özellikle Nisan ve Mayıs aylarından sonra bizi daha iyi bir ekonomi ve parlak bir çıkış beklediğine inanıyoruz. Tek yapmamız gereken birlikte olmak ve birlikte davranmak. Türkiye'nin kaynakları fazlasıyla hepimize yetecek durumda. Antalya'da biz bu birlikteliği yakaladık. İnşallah Türkiye genelinde de bu birliktelik yakalanır." dedi.


Özer, Antalya'nın 18-21 Ocak 2017'de Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile 15-18 Şubat 2017'de Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı'na ev sahipliği yapacağını, bu kapsamdaki yurt dışı ziyaretçi çalışmalarına başladıklarını, bu yıl özellikle Ortadoğu ülkelerine de ziyaretler düzenlediklerini sözlerine ekledi.


Bununla beraber Kayseri Ticaret Odası da, fuarlara Kayseri'den katılım sağlayacak firmalar ve ziyaretçileri için özel destek programları hazırladıklarının bilgisini verdi.


ANFAŞ Fuarları'na Ticari Ateşelerimizden Güçlü Doping!
14 Aralık'da Ankara Sheraton Hotel'de düzenlenen kahvaltılı bir toplantıda ANFAŞ Fuarcılık A.Ş. yetkilileriyle bir araya gelen ticari ateşeler ve ilgili sektörlerden dernek yetkilileri ANFAŞ Fuarlarıyla ilgili tanıtım çalışmalarını güçlendirme ve destekleme konularını ele aldılar.

Toplantıya katılan ateşelerimiz bu tür toplantıların sürekliliğinin fayda getireceğini belirterek, tanıtım çalışmalarına dair toplantıların periyodik olarak yapılması gerektiğini söylediler ve ANFAŞ Fuarlarının etkin şekilde duyurulması için tüm fuar bilgilerini kendi üyelerine elektronik posta yoluyla iletebileceklerini ve web sitelerinde yayınlayabileceklerini eklediler. Bununla beraber ticari ateşelerimiz kendi ateşeliklerinin yaptıkları organizasyonlarda ANFAŞ Fuarları'na da yer vererek fuar tanıtımımıza etkin şekilde doping sağlamış olacaklar.


Suudi Arabistan'dan 50 Kişilik Alım Heyeti!
ANFAŞ Expo Center ekibi yurt dışında yaptığı fuar tanıtım çalışmalarına bir yenisini ekleyerek Suudi Arabistan'da düzenlenmekte olan bir gıda fuarında ikili görüşmelerde bulunuyor ve 15-18 Şubat tarihlerinde kapılarını açacak olan FoodProduct Fuarı'nda katılımcı ve ziyaretçi ayağını güçlendirmek için çalışmalar yapıyor. ANFAŞ Expo Center Suudi Arabistan'da sürdürülen çalışmalarla ilk etapta 50 kişilik bir alım heyetini hedefliyor. 

Bu yıl 24'üncüsü düzenlenecek olan FoodProduct Fuarı gerek uluslararası katılımcı ve ziyaretçileriyle, gerekse Gastro Design Show-2017 başta olmak üzere düzenlemekte olduğu çeşitli etkinlikleriyle yiyecek ve içecek dünyasından pek çok profesyonelin olduğu kadar ihracat ve ithalatçı firmaların da şimdiden ilgisini cezbetmekte.


Edirne Ticaret Odası’yla Alım Heyeti Organizasyonu
ANFAŞ, Türkiye çapında yürüttüğü "Basın ve Sektör Buluşması" toplantılarının en sonuncusunu Edirne'de gerçekleştirdi. ANFAŞ'ın Genel Müdürü Murat Özer, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Eren ve basın ve sektör temsilcileriyle ETSO'da biraraya gelerek toplantıyı düzenlemelerinde iki temel amaç olduğunu belirtti ve "Bugün Edirne'ye gelmemizdeki amaç Ocak ayında düzenlenecek olan Otel Ekipmanları Fuarı'nın tanıtımı ve Şubat ayında düzenlenecek olan Gıda Fuarı'nın tanıtımıdır" dedi. Özer, "Otel Ekipmanları Fuarı 28 yıldır Antalya'da düzenlenmektedir ve bir otelde ihtiyacınız olan her türlü malzemeyi temin edebileceğiniz uluslararası bir etkinliktir. Uluslararası Gıda Fuarı da gıda sektörü ile alakalı olan her şeyi bulabileceğiniz bir etkinliktir. Amacımız Edirne'de her iki fuarın katılımcı ve ziyaretçi kitlesine sesimizi duyurmak" şeklinde konuştu.


MÜSİAD EXPO'ya Çıkarma Yaptık!
ANFAŞ ekibi olarak Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen MÜSİAD EXPO'yu ziyaret ederek yabancı ülke yetkilileriyle verimli görüşmeler yaptık ve fuarlarımızı tanıttık.

Yurt içi ve dışından binlerce iş insanı ve yatırımcıyı buluşturan ve 53 ülkenin katıldığı MÜSİAD EXPO Fuarı'nda çevre ve yapı malzemeleri, inşaat, tekstil, otomotiv, makine, mobilya, gıda, bilgi teknolojileri ve savunma sanayisi gibi birçok farklı sektörden firmanın ürün ve hizmetlerini sergilenirken, ANFAŞ ekibi de Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Bahreyn, Kuveyt, Umman, Ürdün, Fas, Tunus, Cezayir, Güney Afrika Cumhuriyeti, Nijerya, Brezilya, Kolombiya, Şili, Malezya, Pakistan, Endonezya, Gürcistan, Azerbaycan ve Ukrayna gibi ülkelerin satın alma ve ticari yetkilileriyle ikili görüşmeler yaparak 24. FoodProduct ve 28. HotelEquipment Fuarları'nın tanıtımını yaptı. Görüşmelerimiz neticesinde fuarlarımıza delegasyonlar ve alım heyetleri getirme konusunda ortak görüş birliğine varıldı.

ANFAŞ ekibinin son iki ay içinde yaptığı ikili görüşmeler neticesinde her iki fuara da ülkenin dört bir yanından ve dünyanın çeşitli ülkelerinden başta alım heyetleri, ticari delegasyonlar ve satın alma yetkilileri olmak üzere yüksek oranda ziyaretçi gelmesi beklenmekte. Bununla beraber fuar girişinde ziyaretçilerinden profesyonel kimlik ya da kartvizit soran ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi, katılımcı firmaların doğru hedef kitlesi ile buluşmasını garantilemek için son derece titiz davranmakta.


Doğanın Sihirli Tatları ANFAŞ Standlarında
Çardaksan Konsantre Meyve Suları bir kez daha 24. FoodProduct Fuarımızda ziyaretçilerine merhaba diyecek!

Çardak ve Çarıldak markalarını dünyaya açmakta olan Şekerpınar tesisinde otomatik makinalarla el değmeden hijyenik dolum ve ambalaj teknolojisiyle üretim yapan Çardaksan Konsantre Meyve Suları, en son dünya teknolojilerini kullanarak ürünlerini nesilden nesile taşımak, koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak ve bu anlayışla tüm dünyada aranan marka olmak yolunda 1960 yılından beridir kaliteli ürünler üreterek uluslararası gıda fuarlarında Türkiye’yi başarı ile temsil etmiştir.

Bu başarıyı 15-18 Şubat tarihleri arasında ANFAŞ standlarına taşıyacak olan Çardaksan Konsantre Meyve Suları'nı bir kez daha aramızda görmekten mutluluk duymaktayız.


ANSU'nun Ekstra Geleneksel Antalya Reçelleri'ne Buyurun!
1989 yılından bu yana sakız reçelinden muz marmeladına kadar pek çok ürünüyle sofralara Akdeniz'den lezzetler katan ANSU Gıda'nın Antalya Reçelleri, ANFAŞ'ın organize ettiği 24. FoodProduct Fuarı'nda bir kez daha sofraların vazgeçilmez lezzetlerini kendi stand'ında sergilemeye hazırlanıyor.

Dostlarınıza, sevdiklerinize ziyaretlerinizde en güzel Antalya hediyesi, ekstra geleneksel Antalya Reçelleri’dir.


Türkiye’nin Tek Kalite Belgeli Şekerleme Firması Candy Bar Fuarımızda
ANFAŞ tarafından düzenlenen FoodProduct Fuarı'nın düzenli katılımcılarından Candy Bar, bu sene de fuarımızda hedef kitlesiyle buluşmak için stand açmaya hazırlanıyor.

Birbirinden özel tasarımlarla hazırlanan sert şeker, marshmallow ve jelly çeşitleri ile en yüksek standartlardaki ürünleriyle dünya çapında hizmet vermekte olan Candy Bar, "tüketemeyeceğimiz hiçbir şeyi üretmeyiz" ilkesi ile  Türkiye çapında sinema, tiyatro, AVM gibi pek çok noktada ürünlerini yerli tüketiciyle buluşturmanın yanı sıra, yurt dışında da Almanya, Belçika, Cezayir, Dubai, Lübnan, Azerbaycan, Irak, İtalya, Fransa, Kosova, İsrail, Arnavutluk, Bosna Hersek, Malezya, Arabistan, Çin gibi pek çok ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Kuruluşundan bu yana en sevilen, en beğenilen ve tercih edilen firma olarak adından söz ettiren Candy Bar ile daha nice fuarlarımızda buluşmayı dileriz.


123...7»
destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler destekleyenler